Hamilelikte ne kadar kilo alınmalıdır

Hamilelikte ne kadar kilo alınmalıdır,hamilelikte ne kadar kilo alınmalı,hamilelikte kaç kilo alınmalıdır,hamilelikte ne kadar kilo alınır,

  • 28 Aralık 2014
  • 19.338 hit
Hamilelikte ne kadar kilo alınmalıdır

Hamilelikte ne kadar kilo alınmalıdır 

Hamilelikte ne kadar kilo alınmalıdır,hamilelikte ne kadar kilo alınmalı,hamilelikte kaç kilo alınmalıdır,hamilelikte ne kadar kilo alınır,hamilelikte ne kadar kilo alınmalıdır,hamilelikte ne kadar kilo almalıyım,hamilelikte ne kadar kilo aldınız,hamilelikte ne zaman kilo alınır,hamilelikte ne zaman kilo almaya başlanır,hamilelikte ne zaman kilo alınmaya başlanır,hamilelikte ne zaman kilo almaya başladınız,hamilelikte ne zaman kilo alımı başlar 

Gebelikte alınması gereken kilo miktarını öğrenmek için aşağıdaki forma boy ve kilo bilgisini girip hesapla butonuna basın.

Gebelik döneminde önemli olan anne adayının çok kilo alması değil bebek için gerekli vitamin ve mineralleri kapsayacak şekilde beslenmesidir.Anne adayının çok kilo alması bebeğin sağlıklı olduğunun göstergesi değildir.

-

 

GEBELİKTE ALINMASI GEREKEN KİLO HESABI

Boyunuz (cm) Kilonuz (kg)
Hesaplama Sonuçları

Sonuçlarınız burada yer alacak.

Hamilelik Süresince Alınması gereken kilo ne kadar olmalıdır.

Hamilelikte Sağlıklı kilo artışı ne kadar olmalı?

Hamilelikte Sağlıklı kilo artışı ne kadar olmalı

Hamilelikte Sağlıklı kilo artışı ne kadar olmalı

Hamilelikte Sağlıklı kilo artışı ne kadar olmalı?,hamilelikte saglikli kilo alma,hamilelikte sağlıklı kilo verme,hamilelikte sağlıklı kilo,hamilelikte sağlıklı kilo vermek,hamilelikte sağlıklı kilo alma,gebelikte sağlıklı kilo alımı,gebelikte sağlıklı kilo verme,gebelikte sağlıklı kilo alımı nasıl olmalıdır,gebelikte sağlıklı kilo alma,hamilelikte sağlıklı kilo almak

Hamileliğin birinci 3 aylık döneminde 1.3 kg ila 3.6 kg ve bundan 1 hafta sonra da 400-450 gr almak en uygun durumdur. Anne adaylarının en hızlı kilo artışı ise üçüncü 3 ay içerisinde gerçekleşir. Bebek doğduktan 1 veya 2 hafta sonra kadınların yaklaşık olarak 8–9 kilo kaybetmesi normaldir. Hamilelik döneminde aşırı kilo almayan kadınlar hamilelik öncesi kilolarına 4–6 ay içinde geri dönerler.

Ender durumlar bazı anne adaylarında gebeliğin son haftalarında sıvı birikimi görülür. Sıvı birikimi bir haftada aşırı kilo almaya ve ayaklarda veya yüzde ödem oluşmasına neden olabilir. Aynı zamanda bu sıvı birikimi preeklampsi işareti olabilir. Böyle bir durumda doktorunuza başvurmanız gerekir.

Az miktarda yapılan ya da artan fiziksel aktiviteler sonrasında da alınacak kaloride değişiklikler yapılabilir. Boyu kilosuyla orantılı bir kadın için hamilelik dönemi boyunca alınması gereken ortalama kilo 12.5 kg’dır. Bu değer önerilen 11 ile 16 kilonun ortalamasıdır. Ancak  kilosu boyuyla orantılı olmayıp daha zayıf olan kadınlar için önerilen kilo artışı 18 kg. civarıdır. Şişman kadınlar için önerilen kilo artışı ise 8 ila 12 kg. Buna rağmen şişman kadınlar gebelik süresince ne diyet yapmalı ne de kilo kaybetmeye çalışmalı. Bununla birlikte hamilelik dönemi şişman kadın için beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi için ideal bir dönemdir.

Hamilelere Fazla kilo zararlı mı yararlı mı?

Hamilelere Fazla kilo zararlı mı yararlı mı

Hamilelere Fazla kilo zararlı mı yararlı mı

Hamilelere Fazla kilo zararlı mı yararlı mı?,hamilelikte fazla kilo alımı,hamilelikte fazla kilo,hamilelikte fazla kilo almamak,hamilelikte fazla kilo alanlar,hamilelikte fazla kilo alımı nasıl önlenir,hamilelikte fazla kilo almadan beslenme,hamilelikte fazla kilo almak,hamilelikte fazla kilo almadan sağlıklı beslenme,hamilelikte fazla kilo almak istemiyorum

Araştırmalar özellikle hamilelik öncesinde sağlıklı olmayan kadınlarda ve hamilelik döneminde yeterli besin alamayan hamilelerin, bebeklerinin düşük doğum ağırlıklı olma şansının daha fazla olduğu gösteriyor.

Bu risk aynı zamanda annenin yaşam tarzına da bağlıdır. Gebelik döneminde sigara içmek hamileliğin sonucunu etkiler. Bunun yanı sıra fazla kilo almak da iyi değil. Şişman kadınlar gebeliksüresince problemler yaşayabilirler. Kolların ve uylukların üst kısımlarında biriken yağ dokusunun doğum sonrasında geri dönüşü çok zordur.

Fazla kilo almadan gerekli besin ve kaloriyi almak için iyi bir yol sağlıklı beslenmektir. Patates cipsleri, kola ve çikolatalar yerine meyve, yoğurt ve şekersiz tahıl yemek sağlıklı beslenmek için idealdir.

 

Gegelikte kilo artışı nasıl gerçekleşir?

Gegelikte kilo artışı nasıl gerçekleşir

Gegelikte kilo artışı nasıl gerçekleşir

 Gegelikte kilo artışı nasıl gerçekleşir?,gebelikte kilo alımı nasıl olmalı,gebelikte kilo alımı nasıl olmalıdır,gebelikte kilo alımı nasıl engellenir,gebelikte kilo alımı nasıl durdurulur,hamilelikte kilo alımı nasıl olmalıdır,hamilelikte kilo alımı nasıl engellenir,hamilelikte kilo alımı nasıl olur,gebelikte fazla kilo alımı nasıl engellenir,gebelikte sağlıklı kilo alımı nasıl olmalıdır,hamilelikte kilo artışı,hamilelikte kilo artışı nasıl olmalı,hamilelikte kilo artışı hesaplama,gebelikte haftalık kilo artışı,gebelikte kilo artışı nasıl olmalı,gebelikte kilo artışı ne zaman başlar,gebelikte kilo artışı hesaplama,hamilelikte kilo artışı video,gebelikte ani kilo artışı

Annedeki kilo artışı hamilelik boyunca anne ve bebek arasında ayrı bir şekilde paylaşılır. Gebeliğin ilk dönemlerinde annede yağ depolanır ve gebeliğin ortalarında besin depolanması en yüksek seviyeye ulaşır. Gebeliğin erken dönemlerindeki depolanma sürecinin, hamileliğin son 10 haftasında hızla büyüyecek olan bebek için gerekli olabilecek enerjiyi sağlamak adına yapıldığı düşünülüyor.

Gebeliğin son döneminde bebeğin hızlı gelişebilmesi için, ihtiyaç duyulacak enerji ve anne adayının artan metabolik ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla gebeliğin ortalarında plasental büyümede ve organların ağırlıklarında hızlı bir artış yanında, kan yapımında da hızlanma görülür. Bununla beraber hamileliğin ilk evresinde depolanan ve gebelik süresince kullanılmayan yağ deposu, emzirme için gerekli olan enerji ihtiyacını karşılamak için kullanılır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ