39 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur

39 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur,39 haftalık gebelik kaç kilo,39 haftalık gebelik kaç gündür,39 haftalık bebek kaç kilo olmalı,39 haftalık bebek kaç kilo olur,39 haftalık bebek kaç aylıktır,39 haftalık bebek kaç aylık olur,39 haftalık bebek kaç kilodur,39 haftalık bebek kaç kilo olmalıdır,39 haftalik gebelik kac aylik

 • 12 Kasım 2014
 • 25.856 hit

39 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur

39 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur

39 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur

39 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur,39 haftalık gebelik kaç kilo,39 haftalık gebelik kaç gündür,39 haftalık bebek kaç kilo olmalı,39 haftalık bebek kaç kilo olur,39 haftalık bebek kaç aylıktır,39 haftalık bebek kaç aylık olur,39 haftalık bebek kaç kilodur,39 haftalık bebek kaç kilo olmalıdır,39 haftalik gebelik kac aylik

39 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur

39 Haftalık Gebelik gün olarak 270 gün ay olarak 9 ay 2 haftalık olmuştur.

-

39 Haftalık Gebelik bilgileri kısa kısa

39. Hafta Gebelikte Doğum Başlıyabilir mi?

Doğuma bir veya iki hafta kaldı .  Ama siz yine de hazırlıklı olun en kısa zamanda doğum yapabilirsiniz. Bu hafta ve sonrasında 

 • Bebeğinizin hareketlerinin azalması,
 • Kanamanız olması,
 • Suyunuzun hafif akıntı veya sızıntı şeklinde gelmesi durumunda Doğumunuz başlıyor olabilir. Hemen hastaneye gidip doktorunuzla görüşmelisiniz. Bu tür belirtileri ciddiye almayıp son dakikaya kadar beklemek hem size hem de bebeğinize zarar verebilir.

39. Hafta Gebelikte Annenin Durumu

Bebeğin hareketleri azalmakla sizi bir endişe kaplamasın. Çünkü artık kilosu arttı ve hareketleri zorlaştı.  Bebeğinizin hareketlerini saymalısınız. Bu günden sonra doktorunuz  rahimden muayene ederek bir açılma olup olmadığını kontrol eder. Bu sayede doğumun ne zaman başlayacağı da daha kolay anlaşılır. Gebeliğin devamına bazı testler yaparak ve muayene sonucuyla karar verebilir.
Hamileliğinizin son günlerinde kendinizi oldukça ağırlaşmış ve rahatsız hissedebilirsiniz. Şiddetli kasılmalar ve yalancı doğum sancıları gelecektir.  Mide yanması ve kabızlık şikayetleriniz devam ederse bolca sıvı ve lifli gıdalar tüketebilirsiniz.

39. Hafta Gebelik Bebeğin Durumu

Bu haftalarda bebeğinizde kilo almak dışında pek bir değişiklik olmaz, bebeğiniz artık doğum kilosuna ulaşmıştır. Ortalama 3300-3400 gr. ağırlığında, boyu ise 50 – 55 cm. uzunluğundadır. Herhangi bir terslik yoksa normal şartlarda bebeğiniz doğum için başın doğum kanalına girdiği bir pozisyonda beklemektedir. Bebeğinizin plasenta aracılığı ile anneden antikorları almaya ve beslenmeye devam etmektedir. Bu antikorlar adete bir bağışıklık sistemi oluşturarak, doğumdan sonra ilk 6 süresince bebeğinizi bir çok hastalıklardan koruyacaktır.
Doğumdan sonra ise bebeğiniz bazı antikorları (Ig A) anne sütünden almaya devam eder. Anne sütünün önemi burada bir kez daha ortaya çıkıyor.

39. Hafta Gebelik Bebeğin Gelişimi

 • Erkek bebeklerde testisler gelişerek, torbalara inmiştir ve ultrasonda görülebilir.
 • Testisler ultrasonda görünmüyorsa doğumdan sonra doktor tarafından muayene edilmelidir.
 • Deriyi kaplayan Verniksin tamamına yakını dökülür.
 •  Tırnakları daha fazla uzamıştır.
 • Göbek kordonu yaklaşık 55 cm. uzunluğunda, 1-2 cm. kalınlığındadır.
 • Vücut ısısını koruyabilmek için yağ depolamaya devam etmektedir

39. Hafta Gebelik Normal doğum mu? Yoksa Sezaryen mi ? tercih edilmeli

Genellikle anne adayları doğundan korkmalarından dolayı doğumun normal doğum mu?, yoksa sezaryen ile doğum yapmak mı? arasında tereddüt edebilirler. Bu konuda mutlaka doktorunuza güvenmeli tavsiyesine uymalısınız.

Günümüzde bazı doktorlar amaliyat parası almak için genellikle sezeryanı tavsiye ediyorlar. Doktora bu konuda fikirlerinizi açıkça belirtip eğer normal doğuma müsait bir bünyeniz var ise normal doğum tercih etmelisiniz. 

Gebeliğiniz sğresince her hangi bir tesrlik olmamış ise,  bebek aşırı büyük değilse ve gebenin doğum kanalı yeterliyse, vajinal muayenede çatı genişliği yeterli ise, bu durumda normal doğum planlanmalıdır.

Belli başlı sezeryan sebepleri ise şu şekilde sıralanabilir.

 • Bebeğinizin ters pozisyonda duruşu
 • Makat pozisyonuyla gelmesi ya da yan yatıyor olması
 • Doğum ağrıları sırasında bebeğin kalp seslerinde bozulma olması
 • Bebeğin çok iri olup annenin doğum kanalından geçememesi gibi durumlarda sezaryen ile doğum planlanır.

 

İsterseniz Bebeğinizin Diğer Haftalarını da Aşağıdaki Tablodan Takip Edebilirsiniz.

   

4 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur 8 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur 12 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur 16 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur 20 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur
24 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur 28 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur 32 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur 36 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur 40 Haftalık Gebelik Kaç Aylık Olur

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ